Výlet na Štramberk

 

V pátek jsme vyšli z klubovny nahoru k fotbalovému hřišti na Lamberku. Bylo nás 8 skautů a dva vedoucí. Všichni jsme měli velký batoh se spacákem a dobrou náladu. Na hřišti jsme asi hodinu hráli hry: fotbal, vybíjenou a vyvolávanou. Všude se po horkém dnu honily bouřkové mraky a na nás spadlo pár kapek, jediných za celý výlet.

Potom jsme obešli jezero a vzali to rovně přes pole na Puntík. Občas jsme zastavili u studánek a hledali kešky, ale bohužel tam žádné nebyly. Když jsme přišli k louce u lanovky, postavili jsme stan a šli do lesa pro dříví. Ostatní šli rozdělat oheň, nakrájet všechny potřebné suroviny na bramboračku a pro vodu. Abychom se nenudili čekáním na jídlo (nemohl jsem se dočkat, protože jsem měl velký hlad), hráli jsme hry a prozkoumávali okolí. Bramborový guláš z kotlíku byl výborný a všichni jsme se dosyta najedli. Potom jsme u ohně zpívali písničky a šli jsme spát. Ve stanu nikdo nespal, všichni jsme spali pod hvězdami a Mates v síti.

Ráno jsem se probudil brzy, byla mlha, šel jsem rozfoukat oheň a čekal jsem než se probudí ostatní. Až se všichni vzbudili uklidili jsme stan a svoje věci a pokračovali v cestě. U památníku jsme našli kešku a potom jsme sestupovali kamenitým svahem dolů. U koupaliště jsme si dali skautské kroje a došli jsme alejí do Štramberka. Nechali jsme si batohy v restauraci a šli jsme na Bílou horu. Vyšplhali jsme na rozhlednu a pak sešli dolů do restaurace na oběd. Měli jsme hovězí vývar a hranolky. Potom jsme šli na autobusovou zastávku a odjeli zpátky do Nového Jíčína.

Výlet byl super a moc rád bych zase někam se skautem jel!

 

Adam Rigole

 

(Fotky zatím ke shlédnutí na adrese: https://dvojkanj.rajce.idnes.cz/Stramberk_2018 )