Vánoční charitativní akce

Vážení rodiče,

blíží se čas Vánoc a tak bychom Vás chtěli poprosit, zda byste se s Vašimi dětmi nezapojili do charitativní pomoci a neudělali tak hezčí Vánoce dětem, které mají zatím v životě méně štěstí...

Navrhujeme konkrétně tyto dva ověřené projekty:

 

1) Krabice od bot - akce určená dětem ze sociálně slabých rodin přímo v okrese Nový Jičín, řízená OSPOD (orgán sociálně-právní ochrany dětí) Nový Jičín

Jak se můžete zapojit?

Obtarejte si prázdnou krabici od bot. Rozhodněte se pro koho bude určena. Pro chlapce? Pro dívku? A v jakém věku? Sbíráme pro děti 0-17 let. Stáří a pohlaví potom nadepište na štítek (samolepku). Naplňte postupně krabici věcmi, které by i vám udělaly radost. Pastelkami, sešity, bloky na kreslení, hračkami, hezkým tričkem, bonbóny, prostě co vás a děti napadne... Můžete také přidat vaši fotografii a třeba i vánoční pozdrav. Nezapomeňte, že věci by neměly být moc opotřebované nebo příliš staré.

Co se do krabice hodí?

Hračky, nové i starší (v dobrém stavu) Předměty pomáhající k rozvoji talentu: tužky, sešity, skicáky, pastelky, vodové barvy, štětce, sportovní potřeby, knížky atd. Hezké neobnošené oblečení a oděvní doplňky, které mohou dětem udělat radost - trička čepice apod.

Co se do krabice nehodí?

Věci rozbité, špinavé, opotřebované nebo příliš staré. Věci luxusní a drahé, aby nevzbuzovaly závist jiných obdarovaných dětí. Věci nevhodné vzhledem k věku obdarovaných či nebezpečné předměty (šipky s kovovými hroty, pyrotechnika, nože atd.). Dále potraviny podléhající rychlé zkáze nebo prošlé. Křehké věci.

Co je ještě důležité?

Až krabici naplníte, dobře ji zabalte hezkým balicím papírem. Označte viditelně pro koho je krabice určena (napište pohlaví a věk dítěte od 0 do 17 let) Štítek s označením přidělejte napevno, nejlépe samolepkou či izolepou.

Více informací o projektu na webu www.krabiceodbot.cz


2) Pomoc na ukrajinu - akce zaštítěná slezskou diakonií na pomoc dětem a seniorům na Ukrajině...

 

Zde vybíráme věci nezabalené, ale jinak v podstatě stejného typu jako u předchozí zmíněné akce. Věci budou do balíčků rozdělěny dodatečně. Pro seniory se můžou hodit i hygienické potřeby jako např. zubní pasty a kartáčky, mýdla ale i oblečení, či něco jiného pro radost.

 

Velice si vaší pomoci vážíme! Věci prosím doneste nejpozději na příští schůzku 6. 12.


Děkujeme