Sjíždění Moravy

V srpnu jsme se s rovery rozhodli, že pojedeme na vodu. Kromě Franty, který celou akci organizoval jeli ještě Mari, Majda, její přítel Tomáš, Dejv, Mates, Onďa, Johnny a já (Klokan).

 

Jelikož nás bylo devět, půjčili jsme si kromě čtyř kánoí i jeden kajak, kterého se ujal Johnny. Náš plán byl vyrazit v úterý 20.8. z Postřelmova a ve čtvrtek skončit v Horce, kousek nad Olomoucí.

 

Po prvním dnu, kdy jsme dojeli do Moravičan, nás však zastihla vydatná bouře s krupobitím a silným větrem, kterou jsme odnesli nejen my, ale i celé tábořiště. Takže když jsme ještě v noci po bouřce vylezli ze stanů, viděli jsme kromě mnoha popadaných stromů i polámaný párty stan, slunečníky, trampolínu, kadibudku apod. Půlka lidí pak strávila noc v karavanů s provozovateli kempu, kteří nám poskytli dočasný azyl.

 

Ráno jsme si na řeku, jejíž průtok se víc než čtyřnásobně zvýšil netroufli, a tak jsme přečkali den v kempu, večer si udělali pod dozorem Lukyho, který nás navštívil skvělé burgery a strávili v kampu ještě jednu noc.

 

Třetí den jsme nakonec zvolili variantu, že se přesuneme zpět do Postřelmova a sjedeme znovu úsek do Lukavice, odkud už pojedeme vlakem. Tentokrát se nás na kajaku vystřídalo více a i řeka tekla rychleji, ikdyž už ne tak nebezpečně.