Pulčínské skály

O víkendu jsme se s družinami Sov a Delfínů vydali do Pulčínských skal, kde jsme strávili dvě noci a kde také vyvrcholila naše celoroční hra Vesmírná loď Millenium Scout.

V pátek odpoledne jsme se setkali u ZŠ Galaxie a vyrazili auty do Mořkova, odkud jsme pokračovali vlakem, ve kterém se k nám připojil Johnny. Po menších peripetiích jsme úspěšně dorazili do Lidečka, odkud jsme cestou necestou za nepříjemného horka pokračovali směrem k Pulčínu. Cestou přes louku navíc začal Tadeáš kvůli alergii, o které jsme nevěděli, opuchat, a tak se nám problémy kupily. Další z nich - žízeň nám však pomohly vyřešit dvě vesničanky s Pulčína, které nám, když jsme kolem jejich stavení procházeli, začaly nabízet vodu. Potom už se šlo lépe a tábořiště bylo nedaleko. Do večera jsme pak postavili stany, zašli ke studánce pro vodu, nachystali oheň, dali Tadeášovi prášky proti alergii a tak se nám podařilo všechny trable zvládnout.

Sobota pak byla ve znamení her. Po dopoledních hrách v lese se k nám navíc připojily Mari a Majda, takže byla naše sestava konečně kompletní. Po lehkém salátu, který jsme měli k obědu, pak mohla vypuknout závěrečná etapa celoroční hry. Série šifer nás vedla nejprve přes skály, potom ke studánce, kde si každý musel vylovit vlastní svačinu, až jsme nakonec došli do jeskyně, která skrývala poklad. Tím byla úniková hra Unlock! a něco malého na zub. Večer jsme opět udělali oheň a uvařili si na něm rizoto k večeři. S kytarou jsme si zazpívali pár písniček a potom už jsme se pomalu začali odebírat spát. Tedy alespoň ti mladší. My starší jsme si hned v noci vyzkoušeli Unlock! a dost nás to bavilo. Tak věřím, že si jej podobně užijí i ostatní.

V neděli jsme vše sbalili a vydali se opět do Lidečka, tentokrát však raději lesem. Cestou jsme ještě důkladně prolezli Čertovy skály a udělali pár fotek a pak už jsme pokračovali na vlak, který nás opět dovezl zpátky do Mořkova.

( Fotky jsou zatím ke shlédnutí zde: https://dvojkanj.rajce.idnes.cz/Pulcinske_skaly )