Předtáborová brigádka

Týden před zahájením táboru jsme se rozhodli, že využijeme víkend, zajedeme na tábořiště a uděláme tam malou brigádku.

Onďa, Matěj a Robin Raškovi a Luky tak vyrazili v sobotu dopoledne vlakem směr Vítkov. Doufali jsme, že deštivá předpověď nakonec nevyjde. Onďův taťka, Tom, nás doháněl na kole a nakonec by na tábořiště dojel dřív, než my - kdyby se nerozhodl, že si trasu prodlouží o dalších 20km :-).

Počasí nám zpočátku přálo. V Annině dolině bylo sice pod mrakem, ale teplota vzduchu byla více, než příjemná. Zanedlouho po příchodu dorazil i Tom, který ovšem po pěti minutách vyrazil zpět domů. My jsme se pak hned pustili do práce. Odklidili jsme větve, které tam zanechali lesáci, odstranili dvě ohniště uprostřed tábořiště, vyčistili jsme plácek kolem táborového kruhu a udělali nový taborový kruh.

Po práci jsme všichni naskákali do Moravice a pak se šli bosky projít po okolí tábora. Po louce a v lese se chodilo krásně, na cestě už to bylo horší :-). Meteorology slibovaný déšť nakonec skutečně dorazil. V té době nám to už tolik nevadilo neboť jsme všichni byli rozesmátí nápady, které Robinova hlava trousila každou chvíli. Myslím, že termín "Robinovy dobroty" bude na táboře hitem :-).

Jakmile začal déšť zesilovat, tak jsme si kolem táborového ohniště udělali improvizovaný velkostan, kde jsme vegetili až do noci. Nad ohněm jsme si udělali večeři, Lukyho grilovaná žebra se moc nepovedla (ale na fotce vypadají luxusně ;-) ). Po desáté hodině jsme šli spát. Pršelo celou noc.

Ráno jsme se rychle sbalili a vyrazili zpátky na vlak. Onďa a Luky chtěli dojít až domů bosky. Luky to zvládl do Vítkova, Onďa pak až do Suchdola - nakonec se ale oba dva obuli :). Po návratu domů byli všichni vysmátí (nejvíc samozřejmě Robin, který dělal blbosti i nadále), takže se akce zdařila.

Kluci, díky!

 

A zde krátké video!