HELP 2019

O víkendu 6. a 7. Září, se tým našich roverů, ve složení: Onďa, Johnny, Dan a Klokan, vydal do Kateřinic u Vsetína, kde se odehrávala roverská hra HELP - Zachraň a zvítězíš.


Princip hry spočíval v tom, že týmy, startující ze tří různých míst na okrajích hracího pole musely ve vymezeném prostoru cca 25 km2 najít místo havárie letadla, tam se zmocnit černé skřínky nebo nákladu těžkých vojenských beden s mysteriózním materiálem BETA2 a tento náklad odnést do jednoho ze tří startovních “velvyslanectví”. Kromě toho se u vraku letadla nacházeli zranění, které bylo nutné správně ošetřit a dopravit pro změnu do nemocnice, která se nacházela přibližně uprostřed herní plochy a asi 2 kilometry od vraku. Tyto úkoly navíc týmům znepříjemňovala armáda, která se snažila vybojovat nad nimi přenášený materiál či zraněné a navíc jim kontrolovala platnost víz, které byly pro vstup do herního prostoru pořebné.


Hra začala po setmění a tak jsme většinu noci strávili marným hledáním vraku letadla. Nad ránem jsme si dovolili asi hodinu a půl dlouhý odpočinek u budovy nemocnice a po následném obnovení víz jsme v hledání pokračovali. Nakonec se nám kolem 11 hodiny dopoledne podařilo narazit na skupinku hráčů armády, kteří právě eskortovali zajatý tým i s jednou bednou BETA2. Armádu jsme přemohli a materiál tak získali pro sebe a následně i úspěšně doručili. Potom už netrvalo dlouho a zvládli jsme najít i samotný vrak, zachránit několik raněných a doručit další náklad BETA2, i přes napadení armádou, kterému jsme museli čelit.

 

To nakonec vedlo k tomu, že jsme ve hře skončili na krásném 6. místě, a to spolu s týmem roverského kmene z Rokycan, se kterými jsme se krátce po začátku hry spojili a pokračovali pak společně až do konce. Věříme, že tak vzniklo přátelství, které bude pokračovat i dlouho po skončení letošního HELPu.

 

Klokan